апр 22 2024 - апр 22 2024

Промоција књиге „Научна и алтернативна медицина – Брак без љубави“

• апр 22 2024 - апр 22 2024

Уторак, 23. април 2024. године у 18 часова, у Музеју науке и технике.
Промоција књиге Научна и алтернативна медицина – Брак без љубави, аутора проф. др Зорана Радовановића.
О књизи говоре:
Проф. др Драган Делић, инфектолог
Проф. др Оливер Тошковић, психолог
др Срђа Јанковић, имунолог
Бојан Стојановић, издавач и
аутор, проф. др Зоран Радовановић, епидемиолог
Како се лечимо? Да ли верујемо научној медицини или смо уверени да је све што је природно истовремено и здраво, те се чешће окрећемо биљним чајевима и тзв. традиционалним методама лечења?
Аутор књиге, проф. др Зоран Радовановић детаљно анализира различите праксе алтернативне медицине, поткрепљује их резултатима бројних истраживања и указује колико алтернативни методи лечења могу бити безопасни, а када могу шкодити здрављу или га чак озбиљно угрозити. Као човек из света науке, аутор демонстрира прави критичко научни приступ наводећи и одређене аргументе који иду у прилог алтернативној медицини.
Књига такође пружа опсежне историјате алтернативних метода од акупунктуре и хомеопатије до остеопатије, ароматерапије, антропозофске медицине и многих других.
Аутор поговора, проф. др Оливер Тошковић забележио је да је ова књига је права вакцина против незнања.